joi, 11 noiembrie 2010

Povestea seminifinalei de Cupa din '89

Va mai aduceti aminte de acea semifinala cu cantec dintre Steaua si Rapid din '89? Trebuie sa va amintiti mai ales de albitrul acelui meci, I. Igna din Timisoara care nu a facut nimic deosebit, doar ca a fluierat sfarsitul meciului numai dupa ce Steaua a dat al treilea gol, golul victoriei evident, dar in minutul 115 si nu va ganditi la reprizele de prelungiri, nu! Pur si simplu a prelungit meciul cu 25 de minute nejustificate pana cand Steaua a castigat prin golul lui Ilie Stan. Dar asta nu e tot...hahaaa...nu ma pot abtine din a ma hlizi...La scorul de 2-2 s-a mai luat o decizie de domeniul fantasticului...tusierul a anulat un gol al giulestenilor pe motiv de ofsaid! da! numai ca atacantul Rapidului a plecat din propriul teren! Dupa ani si ani domnul Igna spune:"Nu-mi mai aduc aminte de acel meci, dar nu cred ca am facut asa ceva". Dar de banii care i-ai primit dupa spectacolul asta iti mai aduci aminte mister? Colac peste pupaza asta se intampla cand Steaua juca o finala de Cupa Campionilor iar Rapidul "se pregatea" sa se duca-n B.